Technologia LED

Technologia LED

Dioda LED (dioda emitująca światło — light emitting diode) to elektroniczne urządzenie półprzewodnikowe o określonym składzie materiałowym, które świeci, gdy przepływa przez nie prąd. Pierwsza działająca dioda LED emitująca światło czerwone w spektrum widzialnym dla człowieka została opracowana w roku 1962. Tego typu diody LED były używane w wyświetlaczach alfanumerycznych. Od tego czasu opracowano diody niebieskie, zielone i fioletowe, a dalsze badania skupiły się na maksymalizacji ich wydajności oraz dopracowywaniu emitowanego strumienia świetlnego. Białe światło w diodach LED jest uzyskiwane poprzez zastosowanie luminoforów przekształcających światło monochromatyczne z zakresu barwy niebieskiej lub zakresu zbliżonego do UV do postaci światła białego o szerokim spektrum. Rozwój i sprzedaż podzespołów LED, luminoforów i materiałów przekładkowych stanowią główne obszary, na których skupia się firma Verbatim stanowiąca spółkę podległą Mitsubishi Chemical Holdings Corporation.

Technologie stosowane w lampach LED Verbatim pozwalają na zwiększenie ich wydajności, zapewniają bezpieczeństwo i chronią środowisko. Z zasady diody LED znacznie wydajniej przetwarzają energię elektryczną na światło. Ich czas działania jest również bardzo długi. Podczas ich produkcji wytwarzanych jest mniej odpadów, co korzystnie wpływa na środowisko naturalne. Wygoda stosowania lamp LED i ich niewielki wpływ na środowisko naturalne to niezwykle ważne aspekty dla firmy Verbatim. Wszystkie lampy LED Verbatim emitują przyjemne, ciepłe światło. Ich wygląd jest nowoczesny oraz uniwersalny i mogą one być używane zamiennie z lampami tradycyjnymi lub halogenowymi z cokołem E27, E14, GU5.3 i GU10.

Wszystkie diody są bardzo energooszczędne, zapewniają długie działanie, są odporne na wstrząsy i nie emitują promieniowania ultrafioletowego ani podczerwonego. Są one również wyposażone w system TCS (Temperature Control System – system kontroli temperatury) uniemożliwiający przegrzewanie się lamp i zapewniający bezawaryjność produktów.

Produkty LED >>

[[SLIDESHOW]]