Doświadcz tego z Verbatimem
Mniej niż 10 lat od debiutu formatu DVD, ‘Następna Generacja’ optycznych nośników danych jest już na liniach produkcyjnych. Dzieje się tak dzięki popytowi na kolejną rewolucję w domowej rozrywce – High Definition (HD).

Telewizja High Definition zapewnia nieprawdopodobną jakość obrazu i niewiarygodny wszechotaczający dźwięk. Ze znakomitą rozdzielczością, dynamicznym kontrastem, żywymi kolorami i wybitnie czystymi efektami dźwiękowymi, wysoka rozdzielczość przynosi nowy wymiar do twojej wizualnej rozrywki.

Od lat pięćdziesiątych Hollywood używa 70mm filmów, żeby otrzymać panoramiczne ujęcia, ostre obrazy i najbardziej istotne, wysokiej jakości dźwięk. Oznacza to, że przez ponad 50 lat Hollywood wyprodukował imponujące filmy do oglądania w kinie, pomniejszonej jakości kopie do oglądania w domu. Dzieje się tak ponieważ nasze systemy telewizyjne mają niższa rozdzielczość niż filmy.

W chwili obecnej ten większy realizm może zostać osiągnięty ponieważ technologia, którą posiadamy dla świata filmu i świata video jest w znacznej części taka sama. Już niektóre transmisje TV na świecie są nagrywane i odtwarzane w wysokiej rozdzielczości. Tradycyjne telewizje nie są w stanie pokazać korzyści transmisji w wysokiej rozdzielczości, ale jest to przedmiotem zmiany jako, że jest nowa generacja telewizji na rynku zwana High Definition Television (HDTV)

Skąd popyt na optyczne nośniki danych ‘Następnej Generacji’?
Wraz z oczekiwanym wzrostem HDTV, rośnie szybko możliwość nagrywania programów HD z telewizji. Dzisiaj nagranie 2 godzin o standardowej rozdzielczości w wysokiej jakości wymaga całego 4.7GB dysku DVD. Zawartość High Definition – ze swoją zwiększoną rozdzielczością i cyfrowymi ścieżkami dźwiękowymi wymaga nawet większej pojemności przechowywania.

W chwili obecnej Hollywood dokonuje ponownego masteringu szerokiej kolekcji filmów w HD do wypuszczenia. Mając to na uwadze, ‘Następna Generacja’ optycznych nośników danych jest potrzebna, żeby osiągnąć efektowne odtwarzanie.