Gładko i precyzyjnie
Bezpośrednio pod powłoką Hard Coat Scratch Guard (0,002mm) dysku Verbatim Blu-ray znajduje się 0,1mm grubości warstwa przykrywająca. Warstwa przykrywająca musi być nakładana gładko i precyzyjnie; jako że nawet najmniejsza niezgodność może być wykryta przez czuły niebieski laser. Macierzysta firma Verbatima, Mitsubishi Kagaku Media, nieustannie bada oraz rozwija użycie najnowszych technologii i opanowała do perfekcji dysk Blu-ray.

 

Nieorganiczny materiał nagrywalny
Dyski Verbatim BD-R posiadają nowo wynaleziony nieorganiczny materiał nagrywalny, a dyski BD-RE posiadają zmiennofazowy materiał nagrywalny, który umożliwia nagrywanie przez niebieski laser. Dyski jednowarstwowe i dyski dwuwarstwowe cechują się ekstremalnie długą żywotnością archiwizowania i wspaniałą jakością odtwarzania.

 

Trwałość
Warstwy nagrywalne dysku Blu-ray składają się z jednej warstwy metalo-azotkowej. Niebieski laser ogrzewa warstwę nagrywalną, żeby uformować mieszankę, która z kolei tworzy zapis. Dyski Blu-ray standardowo wyposażone są w warstwę odporną na zarysowania, ale Verbatim poszedł krok naprzód i wynalazł technologię która przerasta wymagania – jest to unikalna technologia Hard Coat Scratch Guard.

Dyski Verbatim Blu-ray ze Scratch Guard są ochraniane przed plamami odcisków palców, są mniej czułe na światło ultrafioletowe (światło słoneczne) i są odporne na brud/kurz. W dodatku, nasze dyski Blu-ray odniosły sukces w tak zwanym teście wełny stalowej – na test ten składa się pocieranie dysku Blu-ray materiałem z wełny stalowej, mające symulować efekt codziennego użytkowania.

 

 

 

 

Struktura dysku
Strukturalny projekt dysku Blu-ray jest bardzo różny od struktury CD lub DVD. Warstwa dolna CD jest 1.2mm grubości; podczas gdy warstwa dolna DVD jest 0.6mm grubości. Dysk Blu-ray jest pokryty tylko 0.1mm warstwą; jest tak aby optyczny dystans pomiędzy ścieżką danych i systemem optycznym napędu mógł być osiągnięty.

Niebieski laser i struktura dysku Blu-ray umożliwia bardzo duże przechowywanie danych. DVD posiada 0.74ľm ścieżki danych, podczas gdy dysk Blu-ray, który posiada 0.32ľm ścieżki danych. Niebieski laser jest w przybliżeniu rozmiaru tylko jednej piątej czerwonego lasera DVD; w rezultacie niebieski laser może osiągnąć 500% więcej przechowywanych danych.


 

Niezawodność Dual Layer
Nowe technologie Verbatima czynią to możliwym dla wielu warstw na jednym dysku. Każda z nagrywalnych warstw składa się z dwóch warstw, warstwy nagrywalnej i warstwy nieprzewodzącej. Pomiędzy dwoma warstwami znajduje się przekładka, która umożliwia obydwu powłokom niezależny odczyt i zapis.

  • Wybitna niezawodność w aspekcie archiwizowania i ochrony
  • Możliwe wysokie prędkości zapisu
  • Wiele warstw nagrywalnych
  • Więcej niż 1000 krotny zapis na BD-RE