Verbatim: dyski Mini Blu-ray 8 cm

10/10/2007

Nowe dyski o średnicy 8 cm i pojemności 7,5 GB pozwalają na nagranie na jednej stronie około godzinnego nieprzerwanego odcinka filmu w wysokiej rozdzielczości (1920×1080) lub odcinka dwugodzinnego w rozdzielczości 1440×1080 pikseli. W Japonii dyski Mini BD zadebiutowały w sierpniu, jednocześnie z nowymi kamerami Blu-ray produkcji Hitachi. W Europie, nośniki Mini Blu-ray Verbatim dostępne będą na początku listopada. Dyski Mini BD-R jednokrotnego zapisu będą kosztowały 12,99 euro, a wielokrotnego – 17,99 euro (zalecane ceny detaliczne).

„Nośniki Mini BD Verbatim, w połączeniu z kamerami Blu-ray, oferują użytkownikom wygodę, jakiej nie są w stanie zapewnić kamery z twardym dyskiem”, twierdzi Torsten Leye, Marketing Manager Optical Verbatim EUMEA. “Wysokiej jakości nośniki danych oferowane przez Verbatim idealnie nadają się do filmowania wakacyjnych podróży lub chwil spędzanych w gronie rodziny”. Dzięki możliwości zapisywania bezpośrednio na dysku Mini BD, całkowicie wyeliminowany zostaje czasochłonny proces przegrywania zarejestrowanego kamerą filmu na twardy dysk komputera. Kolejną korzyścią dla użytkownika jest nieograniczona pojemność, którą uzyskuje się po prostu poprzez wyjęcie dysku z kamery i zastąpienie go innym.

Nowe 8-centymetrowe mini dyski Blu-ray z logo Verbatim, podobnie jak standardowe (12-centymetrowe) nośniki BD, oferują najwyższą jakość zapisu i odczytu oraz niezrównaną trwałość. Najnowsze technologie opracowywane przez Mitsubishi Kagaku Media, firmę-matkę Verbatim, chronią przed pogorszeniem się jakości obrazu i dźwięku, nawet po wielokrotnym zapisywaniu i odtwarzaniu.

Verbatim pokrył Nośniki Blu-ray opatentowaną powłoką Hard Coat Protection, która ma wyjątkowe właściwości antystatyczne i dodatkowo chroni przed zarysowaniami, odciskami palców i pyłkami kurzu, które pojawiają się w trakcie normalnego korzystania z kamery na użytek domowy.

Dzięki połączeniu opatentowanych przez Mitsubishi Kagaku Media warstw zapisu i powłoki Hard Coat z niezwykle precyzyjną technologią stemplowania i tłoczenia na etapie produkcji, użytkownicy dysków BD Verbatim mogą mieć pewność, że korzystają z nośników najwyższej jakości i że będą mogli cieszyć się zarejestrowanymi filmami przez długie lata.

Nowe dyski Mini BD Verbatim wytwarzane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości w zakładzie produkującym dyski optyczne w Mizushimie, w Japonii. Tamtejsza fabryka słynie ze swego bogatego doświadczenia w produkcji nośników wykorzystujących niebieski laser.

Zdjęcia dostępne na:
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_R60min_package_3D.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_R60min_package_Flat.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_R60min_package_FlatReflect.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_RE60min_package_3D.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_RE60min_package_Flat.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_RE60min_package_FlatReflect.jpg

Verbatim:
Już od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash i zewnętrznych dysków twardych oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Więcej informacji: www.verbatim-europe.com.

Informacje dodatkowe:
Mirosław Obarski
Glaubicz Garwolińska Consultants
m.obarski@glaubicz.pl
tel. (+48 22) 629 95 64
fax. (+48 22) 629 95 64

 

Posted by Beth Morse at 2:49 PM email story