Wszechstronność i piękno oświetlenia OLED firmy Verbatim na wystawie Fuori Salone

09/02/2011

Diody OLED firmy Verbatim – nazwane VELVE – wytwarzają wysokiej jakości miękkie i kolorowe światło tworzące atmosferę luksusu. Dzięki nim projektanci instalacji oświetleniowych mogą dać upust swojej kreatywności przez wykorzystanie wielu różnych form obejmujących np. świetlne ściany. Dostosowywanie koloru i intensywności oświetlenia pozwala zmieniać sposób oddziaływania przez instalacje oświetleniowe na emocje, co umożliwia dostosowanie ich działania do atmosfery danego czasu i miejsca. Na przykład jasne, białe światło pasuje do poranków, ale wieczorami lepiej sprawdza się przygaszone, odprężające oświetlenie o przytłumionych kolorach.

Diody OLED bazują na unikalnych materiałach opracowanych przez Mitsubishi Chemical Group, do której należy Verbatim. Więcej szczegółowych informacji o technologii materiałowej warstwy iniekcji dziur elektronowych (ang. HIM – hole injecting material) zostanie podanych podczas wystawy.

We współpracy z włoską szkołą wzornictwa ISIA firma Verbatim ogłosi również w czasie wystawy wyniki trwającego obecnie konkursu projektowego. Projekt o nazwie „6th Sense” (6. zmysł) został zainicjowany we wrześniu 2010 r., aby umożliwić włoskim studentom wzornictwa spojrzenie na oświetlenie w nowy sposób i aby ułatwić im zrozumienie możliwości kształtowania emocji oraz możliwości technologicznych oferowanych przez technologię OLED w zakresie oświetlenia wnętrz. Zwycięski projekt wejdzie w skład ekspozycji firmy Verbatim na wystawie Fuori Salone, a jego autor otrzyma nagrodę podczas kolacji 13 kwietnia w budynku Design Library. To właśnie dopiero tam nagroda ta zostanie ogłoszona.

Ponadto firma Verbatim bierze udział w poprzedzającym pokaz spotkaniu z prasą, które odbędzie się 11 kwietnia o godz. 18:30 w budynku Design Library.

Zdjęcie stoiska:          
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Verbatim_Oled_Lighting.jpg

Verbatim:
Już od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash, SSD oraz zewnętrznych dysków twardych 4,57cm (1,8“) kieszonkowych 6,35cm (2,5“), przenośnych 8,89cm (3,5“) typu desktop oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrał kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Od 2010 r. firma Verbatim prowadzi działalność na globalnym rynku wydajnych energetycznie rozwiązań oświetleniowych w technologii LED/OLED. Swoje rozwiązania opiera  na kluczowych technologiach opracowywanych przez firmę Mitsubishi Chemical Corporation. www.verbatimLED.com

Kontakt:
Jakub Jarosz                                                            Paweł Bylicki
Glaubicz Garwolińska Consultants                     Glaubicz Garwolińska Consultants
Al. Szucha 16 m 2                                                   Al. Szucha 16 m 2
00-582 Warszawa                                                   00-582 Warszawa
tel: +48 (22) 629 21 71                                           tel: +48 (22) 629 21 71
fax: +48 (22) 629 95 64                                          fax: +48 (22) 629 95 64
e-mail: j.jarosz@glaubicz.pl                                  e-mail: p.bylicki@glaubicz.pl
mobile: 600 086 206                                              mobile: 696 481 636

 

 


 

Posted by Susan Langle at 3:54 PM email story