Bezpieczne przechowywanie danych pacjentów na Verbatim MediDisc™

30/05/2007

Nośniki informacji do bezpiecznego archiwizowania danych pacjentów odgrywają szczególnie ważną rolę w sektorze ochrony zdrowia. Verbatim oferuje obecnie nowe dyski medyczne CD-R i DVD-R MediDisc™, spełniające szczególne wymagania związane z zarządzaniem danymi medycznymi i przechowywaniem ich. Nośniki danych MediDisc™ Verbatim są także kompatybilne z DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine
– standard obrazowania cyfrowego i wymiany obrazów w medycynie), dzięki czemu są zgodne z zaleceniami HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act
– amerykańska Ustawa o Ubezpieczeniu Zdrowotnym i Odpowiedzialności z Tego Tytułu).

MediDisc™ Verbatim to niezwykle mocny i niezawodny produkt, dzięki innowacyjnej technologii powierzchni. Wykorzystując opatentowaną technologię Metal Azo, opracowaną przez Mitsubishi Chemicals, nośniki zapewniają bezbłędne, odporne na uszkodzenia, zapisywanie danych i ich ochronę przed wpływem warunków zewnętrznych. „Innowacyjne pokrycie sprawia, że dyski CD-R i DVD-R MediDisc™ Verbatim są wyjątkowo odporne i nadają się do częstego użytkowania przez wiele lat. Precyzyjny, monitorowany proces wytwarzania nośników Verbatim gwarantuje niezmienny poziom jakości istotny w sektorze medycznym”, mówi Torsten Leye, Optical Marketing Manager at Verbatim.

Dyski CD-R MediDisc™ Verbatim mają pojemność 700 MB i prędkość zapisu 52x. Dyski DVD-R MediDisc™ o pojemności 4,7 GB służą do przechowywania dużych ilości kluczowych danych i mają prędkość zapisu do 8x. Dlatego są najbardziej kompatybilne z nagrywarkami DVD.

Verbatim
Od 1969 r. Verbatim wywiera ogromny wpływ na rozwój technologii przechowywania danych – od dyskietek i nośników magneto-optycznych, do najnowszych formatów CD i DVD, pamięci przenośnej USB, kart pamięci i akcesoriów komputerowych. Verbatim jest częścią Mitsubishi Chemical Corporation Group i korzysta z jej szeroko zakrojonych badań prowadzonych w ośrodkach technologicznych. Poprzez liczne innowacje, Verbatim odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku produktów do przechowywania danych. Ściśle kontrolowany proces produkcji gwarantuje najwyższą jakość produktów Verbatim, które zwyciężają w wielu międzynarodowych testach i zestawieniach produktowych. Firma jest liderem europejskiego rynku nośników optycznych.

Więcej informacji: www.verbatim-europe.com

Informacje dodatkowe:
Jakub Zadrożny
Glaubicz Garwolińska Consultants
j.zadrozny@glaubicz.pl
tel. (+48 22) 629 95 64
fax. (+48 22) 629 95 64

Posted by Beth Morse at 12:24 PM email story