Verbatim wchodzi na rynek opraw oświetleniowych i rozszerza ofertę lamp LED do zastosowań handlowych oraz architektonicznych

29/01/2013

Sprzedawane na terenie całej Europy pakiety opraw składają się z pierścienia w kolorze białym lub szczotkowanego aluminium, mocowania, gniazda GU10 i puszki połączenia elektrycznego.

DownlightsOprawy są dostępne w dwóch klasach ochrony IP. Wersja IP23 nadaje się do zastosowań ogólnych, w tym do użytku w kuchniach, salonach i sypialniach, zaś wersja IP44 zapewnia lepszą ochronę przed rozbryzgami wody, przez co może być stosowana jako źródło światła w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach.

Solidne oprawy oświetleniowe Verbatim LED można zamontować właściwie bez narzędzi, ponieważ pasują one do standardowych otworów wykorzystywanych przez dotychczasowe oprawy sufitowe. Nowe produkty są regulowane i wyposażone w prosty system połączeniowy „przekręć i zablokuj”.
 
Bazując na rosnącym zainteresowaniu lampami LED, Verbatim wprowadził szereg nowych produktów, zarówno do zastosowań komercyjnych, jak i domowych. Zakres barw nowych żarówek obejmuje wartości od 2700 do 4000K. MR16

Nowy zestaw lamp punktowych MR16 i PAR16 cechuje się prawie niezauważalnymi dla oka różnicami w temperaturze barwowej. Daje to światło o jednolitym rozkładzie bez jakichkolwiek cieni przy kątach świecenia 35° i 55°. Przy niskim poborze mocy rzędu 7 watów lampy LED MR16 stanowią odpowiednik lamp halogenowych 35 W, podczas gdy lampy LED PAR16 mogą zastąpić halogeny o mocy 50 watów.

Verbatim uzupełnił także rodzinę lamp LED AR111 do użytku w handlu detalicznym i innych lokalizacjach komercyjnych. Dostępne modele obejmują obecnie lampę AR111 14,5 wata o światłości 3900K, strumieniu 850 lumenów i temperaturze barwnej 4000K (neutralna biel). Można też wybrać lampę
o światłości 3000 K (ciepła biel) o strumieniu 800 lumenów. Przy kącie świecenia wynoszącym 25 stopni, lampa będzie oświetlać obiekty relatywnie wąskim snopem.

Do oświetlania z góry, gdzie potrzebny jest szerszy kąt świecenia, Verbatim oferuje trzy nowe lampy LED o rozwarciu 35° i strumieniach odpowiednio: 720, 750 i 880 lumenów. Zestaw lamp wyposażony jest w wymienny pierścień zewnętrzny w kolorze białym i srebrnym, co ułatwia ich dopasowanie kolorystyczne do posiadanych oprawek.

AR111Dla gospodarstw domowych przygotowano nowy zestaw przyciemnianych lamp Classic A E27 i B22 do oświetlenia wewnętrznego w wariantach 7,5 i 10,5 W. Swoją mocą mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne żarówki 40- i 60-watowe. Verbatim wprowadził też na rynek model Classic A E27 o klasie ochrony IP65, który nadaje się do użytku zewnętrznego, np. w ogrodzie, dookoła domu i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wodoodporne oświetlenie.

Classic AInną godną uwagi nowością jest czterowatowa żarówka LED o mocy 250 lumenów i szerokim kącie świecenia wynoszącym 250 stopni. Przy temperaturze barwowej 2700 K jest ekonomicznym rozwiązaniem do oświetlania domów, restauracji czy hoteli.


 

Zdjęcia prasowe do pobrania:
http://download.publitek.com/VERBATIM39.zip

Verbatim:
Od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych –
od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD,
aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu napędów USB, kart pamięci Flash, SSD oraz zewnętrznych, przenośnych i biurkowych dysków twardych, a także rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim należy do grupy Mitsubishi Chemical Holdings Corporation (MCHC) i korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom firma odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca
w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Więcej informacji: www.verbatim.net.pl

Kontakt:
Maciej Wernicki
Glaubicz Garwolińska Consultants
Al. Szucha 16/18
00 - 582 Warsaw
phone: +48 (22) 629 21 71
mobile: +48 694 412 500
fax: +48 (22) 629 95 64
e-mail: m.wernicki@glaubicz.pl  
www.glaubicz.pl

Posted by Beth Morse at 3:36 PM email story