Verbatim ogłasza nośniki danych Mini DVD+R DL

16/05/2006

Maj 2006 – Verbatim, pionier w rozwijaniu zaawansowanych DVD i technologii Double Layer, ogłosił dzisiaj nowy dysk Mini DVD+R Double Layer (DL). Mierzący tylko 8cm średnicy, nowy dysk zapewnia blisko jedną godzinę nieprzerwanego zapisu video na pojedynczej stronie lub 2.6 GB pojemności zapisu – prawie dwa razy tyle, co pojemność obecnych dysków mini DVDR. Pięciopak nośników danych Verbatim Mini DVD+R DL będzie dostępny w czerwcu 2006, kiedy zostaną wypuszczone pierwsze kamery kompatybilne z nowymi Mini DVD+R DL. Nośnik ten może zostać także nagrany w napędzie zgodnym z formatem +R DL.

W pełni kompatybilne ze standardem DVD+R DL zaaprobowanym przez DVD+RW Alliance, nowe nośniki danych Mini DVD+R DL Verbatima mogą być odtwarzane przez większość aktualnych odtwarzaczy DVD i napędów DVD ROM. Dzięki szerokiemu wsparciu odtwarzania, nagraniami video oraz zdjęciami można się z łatwością dzielić i oglądać na telewizorze lub komputerze.

W celu zapewnienia dodatkowej ochrony przed zarysowaniami i otarciami, które mogą się pojawić podczas normalnego używania kamery i użytku domowego, nośniki danych DVD+R DL cechują się specjalną twardą powłoką technologii ScratchGuard Verbatima. Ochronna powłoka ScratchGuard na powierzchni dysku czyni niezastąpione domowe nagrania video i zdjęcia 40 razy bardziej odpornymi na uszkodzenia.

Z reputacją Verbatima w nośnikach danych najwyższej jakości i dodanym ScratchGuard zapewniającym ochronę, konsumenci mogą być pewni, że posiadają najlepszy nośnik danych na rynku dla swoich specjalnych wspomnień i że będą się mogli nimi cieszyć przez nadchodzące lata.

“Użytkownicy kamer DVD chcą dłuższych czasów nagrywania” powiedział Torsten Leye, Verbatim Marketing Manager Optical. “Kiedy użytkownicy wykorzystują standardowy tryb, mogą tylko nagrać około 30 minut video na obecnych dyskach DVD. Nasz nowy dysk Mini Double Layer DVD+R pozwala im na nagranie blisko jednej godziny gry ich dzieci w piłkę nożną, recytowania i innych ważnych wydarzeń, gdy nieprzerwane nagranie na pojedynczej sztuce wysokiej jakości nośnika danych nie wymaga odwracania płyty. Toteż ryzyko przegapienia ważnej sceny jest zminimalizowane.”

Jako rdzenni członkowie DVD+RW Format Group, Verbatim i jego macierzysta firma, Mitsubishi Kagaku Media (MKM), znajdują się na samym przedzie w rozwijaniu technologii oraz procesów wytwórczych, które zapewniają niezawodność i trwałość przy dzisiejszych wyższych prędkościach. Technologia Double-Layer DVD+R została wynaleziona przez MKM we współpracy z Philipsem oraz innymi członkami DVD+RW Format i została po raz pierwszy wypuszczona na rynek w Europie przez Verbatim w kwietniu 2004.

Dostępność

Płyty Verbatim Mini DVD+R DL w 5-pakach jewel case będą dostępne w czołowych sklepach detalicznych, u sprzedawców internetowych i dystrybutorów w czerwcu 2006.

Gama produktów Verbatim 8cm DVD:
DVD-R 8cm  1.4 GB 4x
DVD-RW 8cm 1.4 GB 2x
DVD+RW 8cm 1.4 GB 4x

O firmie Verbatim
Od 1969 rozwój technologii przechowywania danych odbywał się pod przewodnictwem firmy Verbatim – począwszy od dyskietek i dysków magneto-optycznych, aż do CD i różnych formatów DVD, pendrive’ów i kart pamięci flash. Jako część Mitsubishi Chemical Corporation Group Verbatim korzysta z wybitnych badań oraz wynalazków umożliwiających niezliczone innowacje kształtujące dzisiejszy rynek nośników danych. Wymagająca kontrola jakości prowadzona przez Verbatim podczas procesu produkcji gwarantuje produkty pierwszej klasy. Firma została nagrodzona w licznych międzynarodowych testach porównawczych produktów i jest liderem rynkowym w optycznych nośnikach danych w Europie. W celu uzyskania dodatkowych danych proszę odwiedzić stronę: www.verbatim-europe.com.

Kontakt redaktorski:
Verbatim GmbH, Frankfurter Straße 63-69, 65760 Eschborn
Elena Kornejeva, Tel.:+49(0)6196-9001-78; e-Mail: ekornejeva@verbatim-europe.com  www.verbatim-europe.com

 

 

Posted by Beth Morse at 3:44 PM email story