Verbatim wprowadza ekonomiczną serię lamp LED do użytku domowego

25/11/2011
  • Od 1 września 2012 r. europejskie ustawodawstwo zakazuje oświetlania budynków mieszkalnych za pomocą lamp żarowych.
  • Zaawansowana technologia LED firmy Verbatim pozwala oszczędzić do 80 proc. energii  w porównaniu z lampami żarowymi, co zmniejsza koszty prądu i emisję CO2.
  • Lampy emitują ciepłe białe światło z wysokim współczynnikiem oddawania barw, a większość można przyciemniać, aby stworzyć komfortowe środowisko do pracy i odpoczynku.
  • Lampy włączają się natychmiast i nie zawierają trujących substancji, które znajdują się w świetlówkach kompaktowych, są więc bardziej przyjazne dla środowiska.
  • Duża żywotność sprawia, że są bardziej ekonomiczne, a jednocześnie minimalizują prace konserwacyjne, ponieważ nie trzeba ich wymieniać przez kilka lat normalnego użytkowania.
  • Nowe lampy zaprojektowano jako ekonomiczną alternatywę dla profesjonalnej linii produktów firmy Verbatim.

Lampy E27 Classic A, dostępne w wersjach o mocy 6,5 lub 9 W, zaprojektowano jako zamiennik żarówek 20- lub 40-watowych. Zapewniają one światło o intensywności odpowiednio 190 i 440 lumenów ze współczynnikiem oddawania barw (CRI) równym przynajmniej 75 w przypadku modelu 6,5 W oraz 85 w przypadku modelu 9 W. Model 6,5 W posiada technologię CTA, emitując cieplejsze światło po ściemnianiu.

Lampy MR16 są dostępne w wersjach 3 i 6 W z wiązką 30- i 25-stopniową, typowym współczynnikiem CRI równym 80 oraz strumieniem świetlnym w wysokości odpowiednio 110 i 225 lumenów. Lampa 4W PAR16 ma wiązkę 28-stopniową i zapewnia strumień 100 lumenów przy światłości 380 cd oraz typowym współczynniku CRI równym 75.

Zdjęcia
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED_ClassicAE27_Package.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED_MR16GU53_packageProduct.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED_MR16GU53_2.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED_PAR16_room.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LedRange_02.jpg

Verbatim:
Od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu napędów USB, kart pamięci Flash, SSD oraz zewnętrznych, przenośnych i biurkowych dysków twardych, a także rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim należy do grupy Mitsubishi Chemical Holdings Corporation (MCHC) i korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom firma odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Od 2010 r. firma Verbatim prowadzi działalność na rynku technologii LED/OLED. Swoje rozwiązania opiera na kluczowych technologiach opracowywanych przez MCHC.

Kontakt:
Jakub Jarosz                                                                         
Glaubicz Garwolińska Consultants                                       
Al. Szucha 16 m 2                                                                 
00-582 Warszawa                                                                 
tel: +48 (22) 629 21 71                                                         
fax: +48 (22) 629 95 64                                                         
e-mail: j.jarosz@glaubicz.pl                                                   
mobile: 600 086 206                                                             

Posted by Hannah Smith at 3:13 PM email story