Verbatim liderem rynku optycznego ósmy rok z rzędu

15/08/2011
  • Światowy lider rynku pamięci optycznych ósmy rok z rzędu*
  • Nr 3 w skali całego rynku pamięci masowych
  • Numer 3 w Europie na rynku dysków USB w I kwartale 2011 r.*

Przywództwo technologiczne i rynkowe w sektorze nośników optycznych
Verbatim ósmy raz z rzędu potwierdził swoje globalne przywództwo technologiczne i rynkowe w dziedzinie optycznych pamięci masowych. Jak informuje firma badawcza Santa Clara Consulting Group (SCCG), Verbatim w 2010 r. ponownie zwiększył udziały w rynku.
 
Ze względu na wysoką liczbę napędów optycznych będących w użyciu, sprzedaż pozostaje na bardzo wysokim poziomie, choć rynek się kurczy. Całkowita sprzedaż płyt DVD-R spadła z 1,3 mld w 2009 r. do 1,07 mld w 2010 r. Pomimo tego faktu, Verbatim zwiększył swój udział w rynku o 1,6 procenta, do 44,6 procent. W pierwszym kwartale 2011 r. Verbatim dodatkowo zwiększył udziały w rynku o 6 procent, do 50,4 procenta. Firma zamierza utrzymać ten wynik przez cały 2011 r. 

Podobnie dobre wyniki osiągnięto na rynku CD-R. Verbatim sprzedał trzy razy więcej płyt CD-R niż druga pod względem sprzedaży marka.  W 2010 r. sprzedano w Europie łącznie 922 mln płyt CD-R, a Verbatim odpowiada za ponad jedną trzecią tego wyniku. W pierwszym kwartale 2011 r. udziały rynkowe marki Verbatim zwiększyły się o 4 procent.

Dyski USB siłą napędową wzrostu
W Europie, według SCCG, sprzedano ponad 65,4 mln dysków USB, co oznacza wzrost o 13,3 procent w porównaniu do roku wcześniej. Verbatim zwiększył w 2010 r. swoje udziały w rynku z 5,4 procent do 9,3 procenta, co dało mu piąte miejsce. Firma uzyskała jeszcze lepszy wynik w pierwszym kwartale 2011 r., gdy zanotowała rekordowy, 5-procentowy wzrost. Z 14-procentowym udziałem w rynku, była to trzecia pod względem sprzedaży marka.  Verbatim ma w swojej ofercie szeroki wybór dysków USB ze sprzętowym szyfrowaniem, które spełniają najnowsze wymogi firm w zakresie bezpieczeństwa. Koncentruje się też mocno na technologii dysków półprzewodnikowych (SSD). Dzięki temu będzie umacniać swoją pozycję na rynku pamięci flash w 2011 r. i kolejnych latach.

Wzmacnianie pozycji rynkowej
„Utrzymanie bezwzględnie wiodącej pozycji na rynku nośników optycznych oraz bycie w czołowej trójce na rynku flashowych pamięci USB to nasz cel na 2011 r. Do umocnienia naszej pozycji na rynku przyczynia się także szeroka gama wysokiej jakości, niezawodnych i innowacyjnych dysków twardych. Od 2010 r. Verbatim działa także na globalnym rynku energooszczędnego oświetlenia LED/OLED, wykorzystując w tym celu technologie dostarczane przez Mitsubishi Chemical Corporation. Utworzyliśmy europejską sieć LED i sprzedajemy szeroką gamę wysokiej jakości produktów oświetleniowych w tej technologii. Naszym celem jest dalsze rozszerzenie oferty na rynku wymiennych pamięci masowych i oświetlenia” – mówi Rüdiger Theobald, dyrektor ds. marketingu w regionie EUMEA w firmie Verbatim. „Wysoka liczba obiektywnych nagród w testach prowadzonych przez czasopisma, które produkty Verbatim zdobyły w 2010 r. i 2011 r. wpisują się w nasze motto «Technologia, której możesz zaufać». Mam nadzieję, że jakość będzie kluczem do naszego dalszego sukcesu i umocnienia pozycji jako dostawcy kompleksowej oferty na rynku pamięci masowych.”

*Santa Clara Consulting Group (SCCG)

Verbatim:
Już od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash, SSD oraz zewnętrznych dysków twardych 4,57cm (1,8“) kieszonkowych, 6,35cm (2,5“) przenośnych, 8,89cm (3,5“) typu desktop oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrał kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Więcej informacji: www.verbatim.net.pl

Kontakt:
Jakub Jarosz                                                                          Paweł Bylicki
Glaubicz Garwolińska Consultants                                   Glaubicz Garwolińska Consultants
Al. Szucha 16 m 2                                                                  Al. Szucha 16 m 2
00-582 Warszawa                                                                 00-582 Warszawa
kom.: 600 086 206                                                                kom.: 696 481 636
tel: +48 (22) 629 21 71                                                         tel: +48 (22) 629 21 71
fax: +48 (22) 629 95 64                                                        fax: +48 (22) 629 95 64
e-mail: j.jarosz@glaubicz.pl                                                e-mail: p.bylicki@glaubicz.pl

 

 

 

Posted by Susan Langle at 3:40 PM email story