Lampy LED firmy Verbatim ograniczają koszty energii i zapewniają atrakcyjne oświetlenie w hotelu iO

30/11/2011

Jeszcze przed otwarciem hotelu iO w październiku 2010 r. szukano energooszczędnej alternatywy dla tradycyjnych lamp żarowych i halogenowych, aby ograniczyć rosnące koszty prądu. Ważnym kryterium wyboru ekologicznego rozwiązania była wysoka jakość i niezawodność oświetlenia, które musiało wyglądać dobrze i zapewniać komfortowy nastrój. Aby spełnić te wymagania, hotel iO wybrał lampy LED firmy Verbatim.

„Oświetlenie LED już od pewnego czasu robi furorę w branży hotelarskiej, więc jesteśmy bardzo zadowoleni,
że zainstalowaliśmy lampy LED firmy Verbatim w naszym hotelu — mówi Uwe Bärsch, dyrektor hotelu iO. — Szukaliśmy zwłaszcza rozwiązania do obszarów, które są oświetlone przez całą dobę i w dużej mierze przyczyniają się do opłat za energię”.

Ponad 200 reflektorów Verbatim LED PAR16 GU10 jest obecnie używanych w recepcji, lobby, restauracji oraz korytarzach w części konferencyjnej. „Lamy LED firmy Verbatim przekonały nas z trzech powodów: energooszczędności, dużej żywotności oraz wysokiej jakości światła”, wyjaśnia Uwe Bärsch.

Reflektory Verbatim LED PAR16 GU10 zużywają zaledwie 4W, zapewniając 90-procentowe ograniczenie kosztów energii
w porównaniu z 40-watowymi odpowiednikami halogenowymi. Lampy LED zapewniają też strumień świetlny w wysokości 100 lumenów i ciepłe, białe światło o temperaturze barwowej 2850 K. „Lampy stwarzają przyjazną atmosferę, co ma duże znaczenie w biznesie hotelarskim”, mówi Bärsch. Dzięki wbudowanemu systemowi kontroli temperatury lampy LED firmy Verbatim gwarantują 25 000 godzin użytkowania, tym samym ograniczając koszty konserwacji.

Poprzez zastosowanie lamp Verbatim LED PAR16 GU10 hotel iO zaoszczędzi ponad 20 000 euro rocznie na samych kosztach energii. Zmniejszą się również koszty konserwacji, ponieważ każda lampa może działać przez ponad 25 000 godzin, dziesięć razy dłużej, niż typowa lampa halogenowa. Co więcej, roczna emisja dwutlenku węgla zmniejszy się
o ponad 40 ton.

„Oświetlenie LED jest idealnym rozwiązaniem dla hotelu iO — mówi Uwe Bärsch. — Łączy wysoką sprawność energetyczną i długi czas użytkowania z wysoką jakością światła, jakiej oczekują nasi goście. W dodatku sprzyja środowisku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z lamp LED firmy Verbatim. Dlatego planujemy wprowadzić oświetlenie LED również w innych naszych hotelach”.

 

 

 

Zdjęcia
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED_5146.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED_5163.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED_52012.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED_5072.jpg

Verbatim
Od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu napędów USB, kart pamięci Flash, SSD oraz zewnętrznych, przenośnych i biurkowych dysków twardych, a także rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim należy do grupy Mitsubishi Chemical Holdings Corporation (MCHC) i korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom firma odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Od 2010 r. firma Verbatim prowadzi działalność na rynku technologii LED/OLED. Swoje rozwiązania opiera na kluczowych technologiach opracowywanych przez MCHC.

Kontakt
Jakub Jarosz
Glaubicz Garwolińska Consultants                                       
Al. Szucha 16 m 18                                                                 
00-582 Warszawa                                                                 
tel: +48 (22) 629 21 71                                                         
mobile: 600 086 206
e-mail: j.jarosz@glaubicz.pl                                                   

 

Posted by Hannah Smith at 11:27 AM email story