Targi IFA 2011, Berlin 2-7 września. Verbatim zaprezentuje nowe produkty podczas jednych z największych targów IT w Europie.

29/07/2011

SSD – zamiennik wewnętrznych dysków twardych 2,5”
Verbatim pokaże po raz pierwszy nową generację swoich stacji półprzewodnikowych (solid-state drive, SSD). Ten zamiennik wewnętrznych dysków twardych jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników, którzy chcą zyskać korzyści związane z technologią SSD. Stacje SSD stanowią idealną alternatywę dla dysków twardych w komputerach przenośnych i stacjonarnych. W porównaniu z dyskami twardymi zapewniają bardzo dużą szybkość transmisji danych (do 250 MB/s odczyt i 180 MB/s zapis), szybszy rozruch systemu, krótszy czas reakcji i dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym. Dodatkowo SSD są dużo odporniejsze na wstrząsy. Zestawy zawierają szczegółową instrukcję w 12 językach (w tym polskim) oraz specjalną obudowę, dzięki której można używać stacji jako zewnętrznego dysku. Do każdego dołączono także oprogramowanie do klonowania, które pozwala bezpiecznie skopiować wszystkie dane i system operacyjny z pierwotnego dysku twardego na stację SSD. Stacje SATA SSD będą dostępne od października 2011 r. w wersjach o pojemności 64, 128 i 256 GB.

Oświetlenie LED – seria detaliczna i profesjonalna
Od września 2011 r. Verbatim wprowadzi do sprzedaży dwie kategorie oświetlenia LED – jedną dla profesjonalnych instalatorów, a drugą do sprzedaży detalicznej. Kolekcja detaliczna będzie sprzedawana w blistrach, które są bardziej popularne wśród detalistów, ponieważ uwidaczniają produkt i skuteczniej zabezpieczają przed kradzieżą. Oferta obejmuje wszystkie popularne lampy, w tym MR16, PAR16, Classic A oraz Candlelight. Pozwalają one klientom zaoszczędzić dużo energii oraz pieniędzy poprzez przejście ze standardowych świetlówek lub halogenów na technologię LED. Ponadto nowa linia profesjonalna obejmuje produkty z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak wbudowane systemy kontroli temperatury, dobre możliwości przyciemniania oraz bardzo efektywna konstrukcja radiatora. Linia składa się z modeli PAR16, PAR30, PAR38, AR111, MR16, R63, Classic A i Classic B. Wygodne pudełka (pojedyncze i zbiorcze) zapewniają łatwy dostęp do lamp, przez co nadają się idealnie do dużych instalacji, na przykład w sieciach hoteli i restauracji, budynkach biurowych i na statkach wycieczkowych.

Nowe dyski twarde SuperSpeed USB 3.0
Nowa linia dysków twardych SuperSpeed USB 3.0 firmy Verbatim to rozwiązania pamięciowe dla każdego. Dyski łączą unikatowy design, doskonałą wydajność, bezproblemowy transport oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Nowy Store ‘n’ Go Traveller to 2,5-calowy przenośny dysk
o pojemności 750 GB, dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym i wyposażony w wytrzymałą gumową otoczkę, która zapewnia dodatkową ochronę. Inny nowy dysk 2,5-calowy, Store ‘n’ Go Executive, oferuje pojemności 500 GB i 750 GB oraz 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES, które zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa danych. Model Executive ma elegancki, wyrafinowany design i jest dostępny w trzech wykończeniach: grafitowym, srebrnym lub błyszczącym czarnym. Jest też wyposażony w czujnik dotykowy, który pozwala użytkownikowi uaktywniać wstępnie zdefiniowane funkcje. Verbatim pokaże też po raz pierwszy nowo zaprojektowany dysk 3,5-calowy do komputerów stacjonarnych, Store’n’ Save HDD, który oferuje pojemność aż do 3 TB.

Płyty Blu-ray o pojemności 100 GB
Podczas targów przedstawione zostaną także nowe, trójwarstwowe płyty BD-R XL 100GB Blu-ray 4x. Standardowe płyty Blu-ray mają pojemność 25 GB (jednowarstwowe) i 50 GB (dwuwarstwowe), natomiast BD-R XL zawiera trzecią warstwę, która zwiększa pojemność do 100 GB. Trójwarstwowa technologia firmy Verbatim uzyskała certyfikat BDA (Blu-ray Disc Association) i ma wejść do masowej produkcji w pierwszym kwartale 2011 r.

 

 


Zdjęcia
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSD.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSD_NP.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/LED.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Traveller.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Traveller_NP.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/StoreNSave.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/StoreNSave_NP.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/ExecutiveHDD.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/ExecutiveHDD_PR.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Optical.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Verbatim_Logo.jpg

rss icon

Twitter

Facebook logo

Verbatim:
Już od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash, SSD oraz zewnętrznych dysków twardych 4,57cm (1,8“) kieszonkowych, 6,35cm (2,5“) przenośnych, 8,89cm (3,5“) typu desktop oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrał kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Więcej informacji: www.verbatim.net.pl

Kontakt:
Jakub Jarosz                                                              Paweł Bylicki
Glaubicz Garwolińska Consultants                       Glaubicz Garwolińska Consultants
Al. Szucha 16 m 2                                                      Al. Szucha 16 m 2
00-582 Warszawa                                                      00-582 Warszawa
kom.: 600 086 206                                                     kom.: 696 481 636
tel: +48 (22) 629 21 71                                              tel: +48 (22) 629 21 71
fax: +48 (22) 629 95 64                                             fax: +48 (22) 629 95 64
e-mail: j.jarosz@glaubicz.pl                                     e-mail: p.bylicki@glaubicz.pl

 

 

Posted by Hannah Smith at 12:44 PM email story