Nagrywanie danych w jakości HD dzięki nowym nośnikom Verbatim Blu-ray LTH o pojemności 25 GB

04/03/2010

Cechy produktu:
°Pojemność 25 GB, od 3 do 5 razy większa niż pojemność standardowej płyty DVD-R
°Ochronna powłoka Hard Coat
°Długa żywotność archiwizowania
°Warstwa nagrywalna AZO zapewniająca optymalną jakość zapisu danych
°Doskonała jakość odtwarzania danych
°Możliwość zadrukowania powierzchni do wewnętrznego otworu dysku (22–118 mm), pełny zakres druku atramentowego

Nadejście technologii Blu-ray doprowadziło do pojawienia się nośników danych o dużej pojemności, stanowiących odpowiedź na zapotrzebowanie generowane przez dynamiczny rozwój telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV). Poprzez wprowadzenie na rynek dysku Blu-ray BD-R 25GB 2x Printable LTH Type (LTH – nagrywanie rowkowe Low to High) firma Verbatim umacnia swoją pozycję lidera technologicznego w sektorze optycznych nośników danych. Imponująca pojemność 25 GB (do 5 razy większa niż pojemność standardowej płyty DVD) sprawia, że nowy dysk Verbatim DB-R LTH jest idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o archiwizowanie danych osobistych, dokumentów firmowych oraz zdjęć i filmów. Dostępna pojemność umożliwia nagranie do 135 minut (format MPEG 2) materiału filmowego w jakości HD. Nagranie pełnej płyty trwa 45 minut, a specjalna powierzchnia płyty umożliwia jej pełne zadrukowanie aż do wewnętrznego otworu dysku (22–118 mm).

Technologia Verbatim AZO i ochronna powłoka Hard Coat
W dysku BD-R LTH Type wykorzystano sprawdzoną technologię AZO firmy Verbatim, która zapewnia idealną jakość nagrywania i długotrwałą niezawodność. Długą żywotność archiwizacji i doskonałą ochronę dysku gwarantuje technologia Verbatim Hard CoatTM, polegająca na nałożeniu specjalnej powłoki zabezpieczającej powierzchnię nośnika przed zarysowaniem, śladami palców i kurzem, co pozwala uniknąć błędów nagrywania i odtwarzania danych.

„Tak jak technologia DVD była następczynią CD, tak Blu-ray jest kolejną generacją nośników optycznych, które doskonale spełniają współczesne potrzeby w zakresie nagrywania i archiwizowania danych. W obliczu nieustannie rosnącej ilości danych generowanych przez dzisiejszy biznes ogromna pojemność płyt formatu Blu-ray jest ich potężną zaletą. Od lat jesteśmy liderem na rynku zarówno płyt CD-R, jak i DVD-R. Teraz wykorzystujemy bogactwo naszego doświadczenia w tworzeniu najlepszych optycznych nośników danych w celu opracowania nowego dysku Blu-ray wykorzystującego technologię AZO i jako pierwsi na świecie wprowadzamy tę innowację na rynek. Chcemy, aby nasza wiedza i doświadczenie technologiczne stały się obecne w każdym sektorze rynku. Nasz nowy dysk Blu-ray stanowi duży krok w kierunku przyszłej realizacji tej strategii” – mówi Torsten Leye, dyrektor ds. marketingu produktów optycznych Verbatim na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zdjęcia produktu:
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD_LTH.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD_LTH_angled.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Spin_coating1.JPG
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Spin_coating2.JPG


Opis zdjęcia „Spin_coating1”:
Proces powlekania obrotowego w celu utworzenia warstwy zapisu w dysku LTH B-R (roztwór barwnika nakładany z dyszy). Powlekanie obrotowe to najważniejszy proces w produkcji dysków LTH BD-R, w czasie którego nakłada się warstwę barwną zapisu, warstwę pokrywającą i twardą warstwę ochronną.

Opis zdjęcia „Spin_coating2”:
Proces powlekania obrotowego w celu utworzenia warstwy zapisu w dysku LTH B-R (roztwór barwnika nakładany z dyszy).


Verbatim:
Już od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash
i zewnętrznych dysków twardych w wymiarach od kieszonkowego 4,57 cm (1,8“), poprzez przenośne 6,35 cm (2,5“) do biurkowych 8,89 cm (3,5“) oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrał kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Firma jest liderem na światowym rynku optycznych nośników danych.

Więcej informacji: www.verbatim-europe.com


Informacje dodatkowe:
Maciej Szczepański
Glaubicz Garwolińska Consultants Sp. z o.o.

Al. Szucha  16/2, 00-582 Warszawa
mobile: +48 600 025 589
tel:  (+48 22) 629 21 71
fax: (+48 22) 629 95 64
e-mail: m.szczepanski@glaubicz.pl

Posted by at 9:20 AM email story