Centralne zarządzanie plikami i ich udostępnianie dzięki dyskowi twardemu Gigabit NAS firmy Verbatim

26/01/2010

Cechy produktu:
°Centralne przechowywanie i udostępnianie danych za pośrednictwem sieci
°Zarządzanie biblioteką multimediów (wyświetlanie zdjęć, odtwarzanie muzyki i filmów) dzięki funkcji Media Server
°Oglądanie filmów na telewizorze oraz dostęp do zgromadzonych na dysku plików za pośrednictwem konsoli do gier
°Dostęp do przechowywanej na dysku muzyki z każdego komputera w sieci poprzez oprogramowanie iTunes
°Możliwość instalacji drukarki sieciowej
°Przesyłanie dużych plików przez Internet dzięki funkcji serwera FTP
°Dostęp do zasobów Internetu (sieć P2P) za pomocą oprogramowania BitTorrent
°Automatyczne tworzenie kopii bezpieczeństwa danych z wszystkich komputerów w sieci.

Naszym celem było zaproponowanie użytkownikom domowym i profesjonalistom urządzenia pełniącego rolę serwera plików. Nabywcy dysku skorzystają na możliwości centralnego zarządzania cyfrowymi danymi. Będą mogli z łatwością wyświetlać zgromadzone multimedia na ekranie telewizora, a po podłączeniu drukarki do portu USB, współdzielić ją wśród użytkowników sieci.” – tłumaczy Kai Miroschnik, Dyrektor ds. rozwoju HDD Verbatim na region EUMEA.

Dwa łącza USB typu host pozwalają na podłączenie do napędu Gigabit NAS drukarki lub dodatkowych dysków twardych, a szybki transfer danych (poprzez sieć Gigabit LAN) umożliwia płynne dostarczanie treści w wysokiej rozdzielczości do innych urządzeń. Zintegrowany serwer TwonkyMedia umożliwia porządkowanie plików multimedialnych według określonych kryteriów: np. pliki muzyczne mogą być sortowane według nazwy albumu lub wykonawcy, a następnie odtwarzane w dowolnym urządzeniu zgodnym ze standardami UPnP/DLNA. Serwer iTunes umożliwia centralne przechowywanie kolekcji muzycznych i dostęp do nich w programie iTunes z dowolnego komputera w sieci. Napęd wyposażono także w klienta sieci BitTorrent oraz funkcję serwera FTP.

Konfiguracja sieci jest szybka i nie sprawia żadnych problemów – dzięki zastosowaniu protokołów Samba dla komputerów PC i Bonjour dla komputerów Mac. Można także tworzyć foldery prywatne i ograniczać dostęp do ich zawartości tylko do grupy uprawnionych użytkowników. Regularne tworzenie kopii zapasowych ułatwia dołączone do zestawu oprogramowanie Nero BackItUp 4.

Dostępny w sprzedaży napęd Gigabit NAS firmy Verbatim oferowany jest w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB w cenie odpowiednio 650 zł i 790 zł (sugerowana cena detaliczna).

Zdjęcia produktu:
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_Back.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_Front.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_1TB_package.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_500GB_package.jpg


Verbatim:
Już od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash i zewnętrznych dysków twardych w wymiarach od kieszonkowego 1,8” (4,57 cm), poprzez przenośne 2,5” (6,35 cm) do biurkowych 3,5” (8,89 cm) oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrał kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Firma jest liderem na światowym rynku optycznych nośników danych.

Więcej informacji: www.verbatim-europe.com

Informacje dodatkowe:
Maciej Szczepański
Glaubicz Garwolińska Consultants Sp. z o.o.

Al. Szucha  16/2, 00-582 Warszawa
mobile: +48 600 025 589

Posted by at 11:29 AM email story